Sunday, 18 January 2015

2014

Rok 2014. 
Nedokážu o něm říct, jestli byl ten nejlepší, nebo nejhorší. Obojí? Tak nebo tak, v rámci mého optimistějšího já (které se mi sice nedaří tak úplně dávat na povrch a pořád převládají moje deep náladičky, ale dejme tomu) mi uspořádání minulého roku vůbec neuškodí, a můžu se o to s vámi podělit. Tenhle rok jsem zjistila, kdo jsou ti praví přátelé, pomalu jsem začala zjišťovat, kdo jsem asi já, a jak se věci mají. 

leden Leden byl jeden z vůbec nejhorších měsíců v roce. Ani nevím, jak jsem slavila Silvestr, jestli jsem ho vůbec nějak slavila. 24/7 jsem byla smutná, až jsem z toho byla unavená. Ve škole to byl boj, potřebovala jsem akutně vylepšit hromadu známek, a nakonec se mi to teda podařilo, ale kdyby to mělo trvat déle než dva týdny, bylo by brzo po mně. Díky škole = zaplněným víkendům spánku a učení jsem byla pořád zalezlá doma, jen Mandy s Karrie jsem viděla ještě o vánočních prázdninách. Což je zvláštní, byly první z mých kamarádek, které jsem viděla na začátku roku 2014, a konec tohoto roku jsem slavila s nimi. Znamení, haha.

únor

 Náladu jsem měla pořád špatnou, celkově leden, únor, březen a docela i duben byly časy, které zrovna moc veselé nebyly. Ale pořád žiju! Z února si snad vůbec nic nepamatuju, jen, že jsme byly zase s Karrie a Mandy venku, a potom ještě i s Verčou, zbytek mám v mlze.

březen Jaro! Pomalu, ale přece. Stejně jako únor, tady na ten měsíc si vůbec nepamatuju, jen to, že u nás spaly holky a byly jsme párkrát venku. Jestli to bude s mojí pamětí takhle pokračovat dál, brzo to zabalím, protože by to asi moc zajímavý článek nebyl (dělám si srandu, jenom ty koláže jsem dělala hodinu a půl, na smazání bych neměla nervy)


dubenNe že by to u nás ve škole byla jinak pořád pohodička, ani na čtvrtletí se u nás nějak extra nehraje, ale protože druhé pololetí uteče vždy hrozně rychle (spoustu suplů kvůli všemožným výletům, přijímačky, maturity..), chtěli toho po nás opravdu hodně. Moje oblíbená vzpomínka na duben je asi ta, když jsme s Verčou (moje nejlepší kamarádka kterou nejspíš znáte z mého instagramu (terr1606), s kterou mám hrozně málo fotek, protože většinu času když spolu jsme, nejsme namalované, ležíme v posteli a jsme celkově ošklivý, takže to radši nezveřejňuju) byly okolo 4-5 hodin venku a dělaly ty věci, co normálně, jako když jsme spolu chodily do školy. Koupit co nejlevnější jídlo v Albertě, odtáhnout ho někam na hřiště a tam dělat blbosti, ztrapňovat se, a podnikat další super věci. A to jsem opravdu potřebovala, je fajn se někdy vrátit k věcem, jako jsou tyhle. Další super víkend byl, když jsme s holkami šly na Matějskou, doteď nechápu na co jsem vůbec mohla vlézt, ale nikdo nezvracel, takže se to zvládnout dalo. Pomalu si blížilo léto a já už se nemohla dočkat, až uskutečním všechny ty své skvělé plány.


květen Léto skoro za dveřmi, a já nedokázala myslet na nic jiného. Nemohla jsem se učit, nemohla jsem se na nic soustředit, jediné na co jsem myslela, bylo, jak přežiju do prázdnin. Miley, USA... Budoucnost byla o tolik moc lepší než přítomnost, že jsem prostě byla většinu času mimo, a procházela se po Manhattanu už v květnu, bohužel jen ve svých představách. Nic se vlastně ani nedělo, což mi ještě zhoršovalo danou situaci, nudila jsem se, a čas mi vůbec neutíkal.

červenKonečně! Červen uběhl hrozně rychle, protože se stala hromada věcí! Začal tím, kdy jsme byly s holkami v kině (článek) na Hvězdy nám nepřály. Poté Mileyin koncert ve Vídni, moje patnáctiny a bum, půlka měsíce pryč. Asi jsem si měla dělat starosti se známkami...Ne, že bych se neučila, ale měla jsem spoustu možností si je ještě zpravit, no, mně se nechtělo. Jediné, po čem jsem opravdu toužila, bylo být už v letadle a jet pryč. Takže jsem písemkové období nějak přežila, a zbýval už jen týden. To jsem se hodně začala bavit se 3 holkami ze třídy, každý den jsme chodily ven a dělaly blbosti ve městě, bylo to prostě super a líp školní rok skončit nemohl.


červenec
Hned první prázdninový víkend jsme oslavovaly moje a Karrieniny narozeniny, což byl jeden z nejlepších dnů vůbec, šíleně jsme se nasmály, já se taky šíleně ztrapnila jako obvykle a celkově to byl nejlepší začátek prázdnin. Ten den u nás přespala Janička a den potom už jsme měli letět pryč. Vůbec jsem to nechápala, jak se ze 170 dnů stal jeden? O Americe asi moc psát nebudu, pokud jste to nečetli, články máte tadytady a tady. Celý (skoro) měsíc jsem si hrozně užila a byla to skvělá zkušenost. Na co hrozně ráda vzpomínám, je cesta do Miami. Ano, cesta. Jeli jsme s tátou po nekonečné dálnici, měli rádio na plné pecky, já jsem si nohy opírala o palubní desku a z nějakého nepopsatelného důvodu jsem se cítila naprosto skvěle. To byl ten moment, kdy se Charlie (The Perks of Being a Wallflower) cítil nekonečně. Já taky. Nic za mnou, nic přede mnou, jen tenhle moment.Cestu jsem si možná užila víc, než samotné Miami. Po příletu do Prahy u nás spala Karrie, a celý týden jsme s holkami chodily ven, já jsem spala každý den do 3, a užívala si to prázdninové nicnedělání. Červenec 2014 byl prostě skvělý měsíc.

srpen
  
2. srpna byl jeden z nejskvělejších dnů v mém životě. Byla jsem doma, koukala na seriály a psala si s kamarádkou, nic, co by se vymykalo normálu. Ale pak mě něco napadlo. Zhruba tři týdny před tím 5SOS zveřejnili data k turné. Byla jsem tu dobu na jiném kontinentě a přišlo mi blbost to řešit, přišla mi to zbytečnost to říkat i po návratu domů, protože po minulém koncertu v Berlíně mi táta řekl, že promiň, ale tak daleko se mi už vážně znova jet nechce. Tak jsem si nedělala zbytečné iluze. Ale pořád to ve mně vrtalo, a řekla jsem si, no co, za zeptání nic nedám. Když jsem si přečetla 'zobrazeno' (aneb ano, píšeme si s tátou na fb) úplně ve mně hrklo. Už si nepamatuju, co jsem mu přesně psala, ale rozhodně něco o splnění snu a nejlepším tatínkovi na světě tam padlo, haha. A on že teda možná. V tu chvíli jsem začala šílet, protože možná znamená skoro ano a i kdyby ne, já z možná rychle ano udělat dokážu. Po asi hodině přemlouvání padlo slovo, dobře, pojedeme tam, dobře, lístek ti koupím. Já začala tak hrozně moc fangirlovat, křičela jsem, skákala, hystericky se smála a nakonec začala brečet /teď jsem ztratila polovinu čtenářů, lol/. Asi mě to tak hrozně překvapilo, že jsem s tím vůbec nepočítala, a nepočítala jsem, že to bude takhle  jednoduché. Každopádně, to s tím nejlepším tátou jsem nelhala. Vsuvka, teď zbývá 118 dnů a já nechápu, jak se to stalo. Dobře, můj mega dlouhý odstavec o těžkém životu fangirl je u konce, a já můžu pokračovat. Někdy okolo 10. jsme odjeli do Řecka, k čemuž bych nicmoc neřekla, prostě normální dovolená, kde jsem hned druhý den onemocněla a asi 5 dní ležela jenom na pokoji v horečkách a s děsným kašlem. Štěstí, no. Vlastně jsem byla i docela ráda, když jsme se vrátili domů, pak jsem na pár dní jela k babičce a dědovi na chalupu, kde jsem jenom jedla a četla, snažila se psychicky připravit na blížící se školu. Poslední týden  jsem byla u táty v Praze, s holkami jsme byly venku a já prostě nechápala, jak ty dva měsíce tak hrozně rychle utekly. 

září

Září si vůbec nepamatuju že bylo, nic se nedělo, já se pomalu ale jistě dostávala do klasických podzimních depek, školu jsem hodinu po hodině přežívala, a to bylo asi všechno. Funny storka (která není funny, ale tak co už), prvního jsme šli skoro celá třída do města, KFC a tak, no já ani ne po dvou hodinách odešla s "jste nudní, jdu se dívat na seriály" domů. Přesně si to vybavuju, pršelo, já si lehla do vany a nešťastně si uvědomovala, že musím přežít ještě 10 měsíců. Teď už jen 5, wohoo!

říjen

Říjen byl docela fajn měsíc, hodně jsem se vídala s holkami, slavily jsme 18 v kině na Pošťákovi Patovi, dostala jsem lístek na Eda a 1D (143 dní Karrie! ), a s Veru jsem oslavila Halloween. No, oslavila, byly jsme moc líné se nějak malovat a moc vystrašené se dívat na nějaký horory, tak jsme jen dělaly jako obvykle blbosti, kterým jsme se pak několik hodin smály. 


listopad

Společně s listím na mě padali horší a horší nálady. Škola špatný, doma špatný, a celkově si mi nic moc nedařilo. Z čeho jsem měla v listopadu asi nejvíc radost, bylo (haha, historka, kterou říkám snad po tolikáté, že už mě samotnou začíná otravovat) když mi Tomáš ze Starbucksu (nejvíc hot číšník na světě) ne jenomže místo 'Tereza' napsal 'Terezka', věnoval mi úžasný úsměv a trochu pomotal objednávku (ale pak se opravil, to ho totiž tak vykolejilo mé osobní kouzlo, víte /ironie/) ale namaloval mi na kelímek 7 srdíček!! Já vím, je to hrozná blbost, ale ještě se mi to nikdy nestalo, a udělalo mi to velkou radost.


prosinec

Jak už jsem psala víckrát, tyhle Vánoce byly hrozně divný, neměla jsem žádnou vánoční náladu, a docela jsem se i těšila na to, až skončí. Byla jsem jeden víkend v Německu,s Verčou se snažila nakoupit 3 dny před Štědrým dnem co nejvíc dárků za co nejmenší cenu, byla jsem s Karrie venku (a úplnou náhodou jsme potkaly jednu holčinu z twitteru, s kterou se znám už asi rok a půl, a ještě jsme se do té doby nikdy neviděly) a potom jsme společně s Mandy a Karrie ostavily u nás Silvestra. Lepší konec jsem si přát nemohla. 


A společně s koncem prosince je tu i konec článku. Tenhle mi dal extrémně zabrat, tak doufám, že se vám bude líbit. Přeju vám do nového roku jen vše nejlepší, doufám, že vás moje články budou pořád bavit a že se budete rádi vracet. 

Terr xoxoNo comments:

Post a Comment